Zdravím, jelikož poletím úplně poprvé, tak bych se rád zeptal zkušenějších na několik dotazů (ano vím, že takový let není zrovna ideální "na poprvé", ale tak nějak se to sešlo) Snad si najde někdo pár minut volného času a odpoví mi. Mockrát pŘedem děkuji! .

První let v životě - otázky

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

Tohle by ti mělo pomoci:

https://www.cestujlevne.com/disk...evek-24957

0 Citovat

keby to bol wizz tak v pohode ale je to Transavia tam žiadna taka možnost nieje :)

0 Citovat

wizzair? to pre istou si priplat priority boarding za par euro a mas to v suchu :D

0 Citovat

Neni to prvni let v živote ale prvi krat mam tento problem...Nezmestila sa nam zrkadlovka do priručnej batožiny a vymyšlame či by nas nepustili keby si ju nehame zavesenu na krku? je to možne?

0 Citovat

Storno platí na letenku a je jedno, jestli je kupována dohromady či zvlášť. Maximálně nebudete sedět vedle sebe, ale i to vyřešíte včasným příchodem na odbavení nebo výběrem sedadel při online check-inu.
Oddělené rezervace žádná rizika nepředstavují.

grouppen, není tvé druhé já padrino11? Už se nám stýskalo :)

0 Citovat

Pokud budete trvat na tom, že chcete letět spolu v případě přebookovaní na jiný let, tak vám pravděpodobně vyjdou vstříct. Ale to stejně budete řešit, až pokud ta situace nastane, teď je to na úrovni věštění z křišťálové koule :-)

0 Citovat

Díky, to storno mě bůhví proč napadlo jako první příklad, proč by to mohlo vadit. A co třeba zrušení letu a nabídka náhradních? Abychom pak neletěli každý jiným, protože by nebylo jasné, že patříme dohromady. Nebo jiné důvody, proč ne?

0 Citovat
michi napsal(a):

No, prima. Tak když už jste probrali erekci, nemohli byste mi odpovědět i na tu společnou letenku? ;-)

Problém pro cestu to určitě nebude. Pro storno možná ano, ale to záleží hlavně na tom, jaké jsou konkrétní podmínky té knihovací třídy, kde ty letenky nakonec koupíte. Vždy je to něco za něco - levnější cena je vykompenzována menší flexibilitou. Ještě to teoreticky může pokrýt nějaké pojištění storna, ale pokud to není nějaká extremně drahá letenka, tak bych to neřešil.

0 Citovat

No, prima. Tak když už jste probrali erekci, nemohli byste mi odpovědět i na tu společnou letenku? ;-)

1 Citovat

S tou erekcí je to vtip. Tvůj, nebo kamaráda.

1 Citovat

Ahoj, potřebuju se zeptat, jestli může být v něčem problém, když jako rodina, která cestuje spolu, nebudeme všichni na společné letence. Letíme z Vídně do Tel Avivu a v nižší cenové hladině už koupím jen jednu poslední letenku, další už jsou dražší. Takže buď ji koupím pro jednoho člena rodiny a pro další dva ty dražší, anebo můžu holt rovnou tři dražší. Nakombinovat na jednu rezervaci to nejde. Kdyby se nedejbože něco stalo a museli jsme stornovat letenky, tak nám nevrátí těch 80 procent za celou skupinu, ale jen za jednoho, nebo za dva? Jiná rizika? Nebo je to jedno a nemusím to řešit?

0 Citovat

Musís do te fronty. Nikdy jsem jeste nevidel prepazku otevrenou specialne pro lidi, kteri nemaji odbavene zavazadlo smiley

0 Citovat

Ahoj,
mám prosím tě ještě dotaz k odbavení online checkin.Pokud to z nějakého důvodu nestihnu doma.
Cestuji s batohem je jiná přepážka která mě odbaví než ta kde je dlouhá fronta se zavazadly nebo musím taky do té fronty.(nemám ještě přidělené místo)
Díky, za odpověď.

David

0 Citovat

Cestuj s batohem. To nikdo nepřeměřuje, protože jej vždy nějak zmáčkneš do požadované klece. Skořepinové zavazadlo je problém, tam bys musel jít na limit Wizzu, což je zbytečně malé.

0 Citovat

Mohu ještě navázat? Objevil jsem tyto skvělé stránky a díky nim už zabukoval letenky do Neapole a ted mě zaujalo to Kosovo. Všimnul jsem si, že nízkonákladové společnosti mají každá trochu jiný rozměr kabinového zavazadla. Hraje těch několik cm nějakou roli a mohli byste mi případně doporučit zavazadlo, které by prošlo u všech - nebo velké většiny alespoň? díky!

0 Citovat

Já letěl s China Eastern tenhle let přes Shanghai s odlety v 0:50 a v obou směrech bagáž vždy až do cíle. Jinak jen vystoupíš z letadla vyplníš žlutý canc odevzdáš na přepážce a slítneš metrem/maglevem do centra. Sedmnáct hodin nevylézat z letiště je nesmysl.

0 Citovat

Děkuji to vím, ale spíš nevím, kde si je vyzvedneme? To budeme muset zase projít kontrolou?

0 Citovat

Pokud si budete muset vyzvednout zavazadla, tak je vždy můžete nechat v úschovně, ne? http://en.shairport.com/2012-11/13/content_15920657.htm

0 Citovat

Na 99% vám kufry pošlou až do Aucklandu

0 Citovat

Ahoj, mám dotaz, doufám že už se to tady někde neřešilo. Letíme Praha-Šanghaj-Auckland a zpět. V šanghaji máme 17h stop-over. Někde jsem se dočetla, že nás neodbaví až do cílové stanice, protože přestup trvá do dalšího dne (odlítá nám to 0:50) Takže má otázka zní, jak to bude probíhat v Šanghaji? V Šanghaji musíme vystoupit z bezcelní zony, aby jsme dostali kufry a pak jít znovu na check-in a odbavení kufrů a pak tam s něma budeme čekat? Moc díky za odpověď smiley

0 Citovat

Ty jo, já trefil první dvě čísla letu smiley AA66.

0 Citovat

Ok, takže prostě na tabuli se to dozvím a nemusím se strachovat chápu smiley .. Díky díky jste neskutečně trpěliví ! smiley

0 Citovat

Ve skutečnosti v ten čas letí pouze jedno letadlo - British Airways. American a Iberia se pouze podílí na prodeji letenek na tento let pod svými (marketingovými) kódy. Je to běžná prodejní praxe sdílení kódů (tzv. codeshare).

0 Citovat

ano, operující přepravce je ten v závorce...v tomhle případě je to i logické, jelikož je nesmysl že by AA operovali Praha - Londýn smiley

0 Citovat

Díky, jste hodní. Takže číslo letu zjistím až na e-ticketu nebo se mám řídit tímto? Protože podle pelikána přesně v tyto časy odlétá Iberia, British i American, což je asi blbost a vždy je i číslo letu té dané společnosti (AA... nebo IB...) .. já prostě myslel, že když sprostředkovává American, ale letí British, takže nahoře bude American, ale dole číslo letu tŘeba už BA.... Tak jsem zmaten jak to vlastné zjistím, ale počítám, že Fyzicky platí v tomhle případě společnost v závorce ..

0